redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Zmiany w serwisie

Zbliżamy się do końca największych zmian w serwisie. 

Jak pewnie niektórzy zauważyli zmieniły się zasady na jakich liczony jest nowy ranking Top25. Do tej pory aby tabaka znalazła się w Top25 musiała posiadać min. 12 recenzji. Ta ilość dzieliła użytkowników. Niektórzy uważali że to za dużo, inni, że za mało. Szczęśliwym trafem wyszliśmy z tego problemu. Od 22 grudnia ranking liczony jest według średniej Bayesa, a do obliczenia miejsca w rankingu brane są przede wszystkim oceny użytkowników, ale również ilość recenzji.

To nie wszystko!
W serwisie pojawiły się dwa nowe rankingi. 

Pierwszy z nich to ranking najgorszych tabak, obliczany identyczne jak główny ranking, z tym, ze brane pod uwagę są najniższe oceny.
Drugi nowy ranking to ranking namiastek tabak, czyli produktów tabako-podobnych, których też mamy kilkadziesiąt na rynku. Co ważne w głównym rankingu brak tych tabako-podobnych wyrobów.a
A wszystko to na stronie http://top25snuff.com/rankingi-tabak.html

Co jeszcze?

Powraca zestawienie miesięczne rankingu. Ponieważ nowy ranking jest obliczany na nowych warunkach, zerujemy statystyki związane z rankingiem. Pod adresem http://top25snuff.com/rankingi-tabak/notowania-historyczne.html - będzie można zobaczyć jak kształtuje się nowy ranking ( oraz zobaczyć notowania historyczne)

Wyniki sondy na najlepszą NOWĄ tabakę 2013r.

Głosami użytkowników naszego serwisu oraz snuffhouse.org, wygrała tabaka od Molens de Kralingse - Hermbstedt's Brasil with Kashubian sauce.

Jest to już kolejna wygrana naszych ulubionych Holendrów w tym plebiscycie (Bon Bon - 2010), więc życzymy im jeszcze więcej takich sukcesów.

Ten jest dodatkowo przyjemy, bo jak wielu z Was może pamięta, wyszedł spod naszych polskich skrzydeł.

Tabaka Magnet Menthol Strong 20g

Koniec roku przynosi nam kolejną nowość na rodzimym rynku. Tym razem jest to tabaka Magnet Menthol Strong 20g.

Sami nie próbowaliśmy tego specyfiku, a sprzedający ograniczają się jedynie do lakonicznego opisu:

Opakowanie zawiera 20g mocnej, metolowej tabaki wyprodukowanej z wysoko wyselekcjonowanego tytoniu, drobno zmielonego o wilgotnej konsystencji (styl niemiecki).

Za owy wyselekcjonowany produkt przyjdzie nam zapłacić 12.50 PLN, co jak za 20 g. produktu stanowi raczej przeciętną cenę.

 

Tabaka na prezent?

Już niebawem wejdziemy pełną parą w świąteczny okres zakupu prezentów. Producenci tabak już od wielu lat pomagają nam podjąć dobre decyzje i serwują zestawy tabak, które można z powodzeniem komuś podarować :)

Jednym z takich zestawów jest paczka od Bernarda, co w nim znajdziemy?

Zestaw prezentowy Bernard Schnupftabak:
 
1. Tabakierka porcelanowa (wysokość ok. 11,5 cm)
2. Tabaka Bernard Klostermischung 50g
3. Chusta, 100% Bawełna, nadająca się do prania, wymiary 55 cm x 55 cm.
 
Ten i inne zestawy znajdziemy na serwisach aukcyjnych jak również w polskich sklepach internetowych z  tabaką (wybranych).
Koszt zestawu to min. 40 PLN, a w wersji z ceramiczną tabakierką ceny zaczynają się od 110 PLN.