redakcja@top25snuff.com
gg: 5100723
fbde5237d004e87f1b284f362bfe6a35.jpg

Spanish Jewel Hot

FilekFilek   Maj 23, 2010  
 
0.0
 
1.0 (1)
6057   0   0   0   0   0
 

Robota hiszpańskiego mistrza tabaki - Lluis Vinyets Salaberta.

Recenzje użytkowników

1 reviews

Ocena ogólna 
 
1.0
Ocena smaku 
 
1.0  (1)
Ocena opakowania 
 
1.0  (1)
To write a review please register or
(Updated: Styczeń 02, 2011)
Ocena ogólna 
 
1.0
Ocena smaku 
 
1.0
Ocena opakowania 
 
1.0

Spanish Jewel

Są na świecie takie tabaki, które mimo tego, że nie wychodzą z taśm produkcyjnych, są bardzo rozpoznawalne wśród konsumentów. Mowa tutaj o produktach robionych własnoręcznie przez tzw. "mistrzów tabaki". Dla przykładu w Polsce mamy wyroby od kaszubskiego wytwórcy, które znamy pod nazwą "Od Mistrza". Na świecie natomiast najbardziej znany jest pan Salabert z Hiszpanii, który stworzył tabakę "Spanish Jewel".

Wyrób ten niejako przypadkowo zyskał swoją sławę, dzięki przyjacielowi pana Lluisa, który akurat dołączył na jedno tabaczne forum i opowiedział wszystkim o tym wyrobie. No i wszyscy kupili, i wszyscy byli zachwyceni.

W obecnych czasach ciężko dostać tę tabakę (wręcz to niemożliwe) i sporo osób próbuję zrekonstruować Spanisha lub dorwać choć odrobinkę dla swojego nosa (słyszałem o osobach, które dały 50$ za 5g). Można zatem śmiało powiedzieć, że to tabaka legendarna.

Jednak jest to tylko legenda dla nosów amerykańskich, bo jak to mówią "niepodobny nos Polaka do amerykańskiego zażywiaka". Przeto każdy dobrze o tym wie, że nie dla nas robione są tabaki z gatunku scotch, sweet, itp. Tutaj natomiast gatunek mimo tego, że jest europejski to nadal podchodzi pod ramy nie z tego świata. Dlaczego?

Ano sprawa jest bardzo prosta, każdy Polak który zażyje tej tabaki od razu będzie miał niechęć do zażywania, a tym bardziej do życia. Najlepszym określeniem Spanish Jewela byłoby: "wyrób tabaczny zrobiony z najtańszego tytoniu papierosowego w trakcie trwania procesu fermentacji". Taki właśnie ma zapach, a do tego dochodzi niepoczytalna straszliwa moc i drobne zmielenie.

Jeżeli przypadkiem spotkacie pana Salaberta to najlepiej nic od niego nie brać. Chyba, że jesteś Amerykaninem, to droga wolna.

Podsumowanie o tabace

Zalety tabaki
- brak
Minusy Tabaki
- wszystko
Czy ta recenzja była dla Ciebie pomocna? 
e-max.it: your social media marketing partner